فنی و مهندسی

فنی و مهندسی
در این بخش از شرکت ایمن کاوان (IKK) خدمات متنوعی در زمینه مهندسی شبکه ارایه می گردد. سود جستن از متخصصین دارای مدارک بین المللی IT و دارای سوابق مدیریتی درخشان در زمینه مدیریت شبکه و امنیت اطلاعات و همچنین پانزده سال سابقه درخشان و مستند در حوزه فناوری اطلاعات را می توان گارانتی کننده خدمات ممتاز و متفاوت شرکت ایمن کاوان در بخش فنی و مهندس ذکر نمود. در این بخش به طور خلاصه خدماتی شامل طراحی و اجرای مراکز داده، ، طراحی و اجرای زیرساخت های فیزیکی و منطقی شبکه، نگهداشت و پشتیبانی از شبکه های سازمانی، گسترده، ارتباطات راه دور و بین سازمانی، شبکه های بیسیم و ... ارایه می گردد. در بخش فنی و مهندسی تمامی خدمات تخصصی مرتبط با طراحی، اجرا، نگهداشت و رفع عیب شبکه های کامپیوتری  بر اساس استانداردهای روز دنیا و منطبق با آخرین ویرایش استانداردها و چک لیست های بین اللملی ارایه می گردند. اجرای پروژه های کلان کشوری و استانی توسط کارشناسان و متخصصین این بخش از شرکت IKK و دریافت تقدیر نامه های گوناگون از سازمان ها، ارگانها و شرکت های دولتی و خصوصی را می توان گواهی بر سطح خدمات ارایه شده دانست. خدمات فنی و مهندسی شرکت ایمن کاوان به سه دسته اصلی طراحی و اجرا، نگهداشت و پشتیبانی و رفع عیب تقسیم می گردد که در ادامه توضیحات لاز م ارایه گردیده است.


امنیت شبکه: به دلیل وابستگی بی قید و شرط زندگی امروزه بشر به فناوری اطلاعات و ارتباطات و عدم امکان جداسازی این تکنولوژی از امور روزانه شخصی و حرفه ای هر یک از ما، موضوع حفظ حریم شخصی و محافظت از دارایی های مجازی / دیجیتال  چه در زندگی خصوصی و چه در زندگی حرفه ای به یکی از اصلی ترین نگرانی ها و دغدغه های متخصصین و دست اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تبدیل گردیده است. کارشناسان و متخصصین حوزه امنیت به طور روزانه و یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم به صورت لحظه ای با انواع و اقسام مشکلات امنیتی جدید که شامل هکرها، ویروس ها و بد افزارها و ... می باشند مواجه بوده و همواره تلاش می کنند که این خطرات را اگرچه امکان حذف آنها غیر ممکن است، تا حد امکان به حداقل رسانده و همچنین با استفاده از راهکارهای موجود سخت افزاری و نرم افزاری، شرایطی را به وجود آوردند که در صورت بروز آسیب، بتوان آن را در سریع ترین زمان و با حداقل هزینه ترمیم نمود. به طور کلی وظیفه ما و همکاران ما در حوزه امنیت شبکه و اطلاعات نخست پیشگیری از بروز هرگونه تخریب و یا درز اطلاعات شخصی و یا طبقه بندی شده سازمانی بوده و همزمان وظیفه طراحی، پیاده سازی و پایش راهکارهای پشتیبان و موازی جهت مواجهه با شرایط  حمله و مشکلات احتمالی پس از آن را به عهده داریم. همانطور که قبلا نیز اشاره گردید، هیچ شخص و یا گروهی در جهان نمی تواند ادعای به صفر رساندن خطر نفوذ و تخریب توسط هکرها و بدافزارها را مطرح نماید، لاکن می توان با به کارگیری تجهیزات سخت افزار و نرم افزاری و همچنین آموزش پیوسته و هدفمند افراد، مدیران و مسئولین ریسک این موضوع را به حداقل رساند و خود و مجموعه را برای شرایط خاص آماده نمود. با مراجعه به صفحه مربوطه با خدمات بخش امنیت شبکه شرکت ایمن کاوان بیشتر آشنا شوید. طراحی و اجرا:
در این بخش پس از دریافت کتبی نیاز کارفرما، بررسی های اولیه و بازدید از پروژه، مراحل اداری پیش از قرارداد شروع می گردد. شرکت ایمن کاوان در این فاز اقدام به ارایه مستندات، قالب کلی پروژه، روش های اجرایی، زمانبندی و اهداف پروژه نموده و در صورت توافق با کارفرما، مراحل عقد قرارداد آغاز می گردد. کلیه پروژه های طراحی و اجرای شرکت ایمن کاوان مبتنی بر به روز ترین متد و استانداردهای مدیریت پروژه برنامه ریزی و اجرای می گردند. بررسی های نقطه به نقطه پروژه و انطباق گزارشات با فازبندی های ارایه شده، محاسبه و تصحیح اختلافات و کنترل کیفیت در طول کل پروژه از دیگر استانداردهای شرکت ایمن کاوان در کلیه پروژه های این شرکت . با توجه به موارد فوق، کارفرما در هر لحظه امکان مشاهده آخرین گزارشات و جزییات پروژه را داشته و  می تواند مبتنی بر این گزارشات، برنامه ریزی های و سایر امور اداری و اجرایی درون سازمانی مرتبط با پروژه را به صورت همزمان پیگیری و اجرا نماید. به عنوان مثال، زمانی که کارفرما اشراف کامل به نحوه پیشرفت پروژه و زمان اتمام و تحویل پروژه به صورت دقیق داشته باشد، علاوه بر امکان درخواست جهت اعمال تغییرات احتمالی در زمان مناسب، می تواند به سایر موارد همچون خرید تجهیزات جهت بهره برداری پروژه، تصمیم گیری در خصوص زمان شروع اختصاص نیرو و انجام امور آموزشی و ... نماید. در عکس زیر، مراحل اصلی اجرای پروژه های طراحی و اجرا از فاز عقد قرارداد تا زمان تحویل به کارفرما نمایش داده شده است. خدمات قابل ارایه در دپارتمان طراحی و اجرای شرکت ایمن کاوان به صورت مجزا در صفحه طراحی و اجرا بیان گردیده اند. برای دسترسی به صفحه فوق می توانید بر روی عکس زیر کلیک کرده و یا از طریق منوی وب سایت به صفحه مورد نظر در بخش خدمات، زیر منوی فنی و مهندس دسترسی پیدا کنید. 
 
 

پشتیبانی شبکه: در این بخش اکثر فعالیت شرکت بر روی لایه سرویس دهندگان شبکه (Server Side) متمرکز شده، اگرچه پروژه های بسیاری نیز در لایه کاربران طی سالیان گذشته اجرا گردیده. همچنین در بسیاری از پروژها، کارفرما پس از اتمام مراحل طراحی و اجرای پروژه که توسط شرکت ایمن کاوان به اتمام رسیده است، به دلیل رضایت کامل از عملکرد، نظم و کیفیت سرویس ارایه شده، درخواست نگهداشت و پشتیبانی شبکه جدید را داشته است. شایان ذکر است که در بسیاری از پروژه ها این همکاری تا زمان حال و برای بیش از ده  سال همچنان ادامه داشته و طی این سالها رابطه ای بسیار متفاوت از آنچه در شروع همکاری بین شرکت ایمن کاوان و کارفرما وجود داشت، ایجاد گردیده به نحوی که شرکت ایمن کاوان مجموعه کارفرما را بخشی از خود و کارفرما نیز شرکت ایمن کاوان را زیر مجموعه از بخش های اداری خود می داند و وجود این روابط و پروژه های اینچنین از افتخارات شرکت ایمن کاوان به حساب می آیند.  همچون سایر بخش های شرکت ایمن کاوان، دپارتمان نگهداشت و پشتیبانی نیز پیرو دستور العمل ها، استانداردها و چک لیست های تخصصی است که به طور مرتب به روز رسانی گردیده و در بر گیرنده آخرین متد، نرم افزارهای مانیتورینگ و روش های اجرایی می باشند که همگی به اجرای روانتر پروژ، کاهش هزینه های کارفرما، افزایش بهره وری پرسنل کارفرما و تیم پشتیبان، افزایش عمر تجهیزات و ... کمک می نمایند. در بخش مربوطه جزییات خدمات قابل ارایه در دپارتمان نگهداشت و پشتیبانی به طور کامل طرح گردیده است.  

عیب یابی شبکه: رفع کلیه مشکلات و کاستی های موجود در دو بخش فیزیکی (Physical) و منطقی (Logical) شبکه با ارایه گارانتی و خدمات پس از فروش بلند مدت را می توان وظیفه اصلی این بخش ذکر نمود.به طور کلی اکثر مشکلاتی که به دلایل مختلف مانند فرسودگی تجهیزات، خطای انسانی و عدم استفاده صحیح از سرویس ها و نرم افزارهای تحت شبکه، آسیب های وارده بر اثر نفوذ ویروس ها و بد افزارها، تخریب و اختلال در اثر نفوذ هکرها و ... بوجود آمده باشند، در کوتاه ترین زمان ممکن، توسط روش های نوین رفع عیب (trouble Shooting) و با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان بدون نیاز به غیر فعال کردن کل شبکه و تحمیل عدم سرویس دهی (Down Time) به مجموعه،  توسط متخصصین این شرکت قابل رفع خواهند بود. شرکت ایمن کاوان کیهان (IKK) به واسطه عمکرد خوب و پشتیبانی مناسب در بخش مربوطه مفتخر به دریافت تقدیرنامه های متعهددی از ارگانها و سازمان های دولتی گردیده است. همچون سایر خدمات بخش فنی و مهندس، لیست خدمات به همراه توضیحات مربوطه در این بخش را نیز می توانید از طریق صفحه اختصاصی خدمات رفع عیب مشاهده فرمایید. در ادامه یکی از چک لیست های رفع عیب شرکت که مربوط به یک عیب یابی ساده عدم ارتباط کامپیوتر کاربران با شبکه است به صورت گرافیکی ارایه شده است. شرکت ایمن کاوان برای تمامی مشکلات شناسایی شده مرتبط به شبکه و امنیت اطلاعات از چک لیست های تخصصی و اختصاصی خود استفاده می نماید تا زمان رفع عیب را به حداقل  و سرعت  تشخیص را بالا ببرد.